• KAS TAS „TYLOS LAIKAS“?

   Kiekvieną antradienį nuo 10:00 iki 11:30 val. PPC OZAS įvedamas tylos laikas, kai bendrose erdvėse bus išjungta muzika ir prigesintos šviesos. Tikimės, kad asmenims ar jų vaikams, kurie patiria sensorinius iššūkius, tokia apsipirkimo erdvė bus kur kas priimtinesnė ir, galimai, sąlygos patogiau ir ramiau praleistą laiką prekybos ir pramogų centre. Susidūrus su sensorine perkrova, bus galima nusiraminti ir atsigauti atskiroje specialiai pritaikytoje erdvėje tėvelių ir vaikų poilsio kambaryje, 3 aukšte.

  • NE VISOS NEGALIOS YRA PASTEBIMOS

   Nematoma negalia – tai įvairių tipų sutrikimai ar būsenos, kurios gali būti sunkiai pastebimos iš pirmo žvilgsnio, tačiau gali kelti iššūkių bendraujant su kitais žmonėmis, ypač viešose vietose ir kelionėse.

   Psichikos sveikatos, kalbos, regėjimo, klausos sutrikimai, autizmas, įvairios ligos: astma, inkstų nepakankamumas, diabetas, miego sutrikimai ir kitos nematomos negalios – nepastebimos iš pirmo žvilgsnio.

   „Nematomos negalios saulėgrąžos" juostelė yra ženklas, siunčiantis žinutę apie turimą žmogaus ypatumą ir padedantis suprasti, kad šiam žmogui gali prireikti daugiau dėmesio ar pagalbos.

  • GAUK JUOSTELĘ IR PPC „OZAS“

   Specialias „Nematomos negalios saulėgrąžos“ juosteles galima nemokamai pasiimti prekybos ir pramogų centro informacijos centre.

  • DRAUGIŠKA APLINKA

   Prekybos centro darbuotojai yra supažindinti, kas yra nematoma negalia, kaip elgtis, jeigu žmogus turi juostelę arba kreipiasi dėl jos gavimo informacijos centre.

   Žinomumo apie „Nematomos negalios saulėgrąžos“ juostelę didinimas padeda kurti draugišką aplinką apsiperkant bei pramogaujant nematomą negalią turintiems žmonėms.

  • JUOSTELĖ - PAGALBA IR PALAIKYMAS

   Pažinti –

   Kiekvienas žmogus gali turėti skirtingus poreikius ir emocijas, simbolinė juostelė padeda pažinti ir suprasti neįprastą elgesį.

   Padėti –

   Nematomą negalią turintiems žmonėms tai būdas subtiliai pranešti, kad jiems gali reikėti daugiau laiko, atidumo ir pagalbos.

   Ugdyti –

   Nematomos negalios simbolis leidžia aplinkiniams suprasti situaciją, nekritikuoti, nekomentuoti ir taip ugdyti empatiją bei didinti toleranciją.

   Įtraukti –

   Skatina negalią turinčius žmones geriau jaustis viešose vietose, o visuomenę – įtraukti, gerbti ir priimti žmones su nematomomis negaliomis.

  • Daugiau apie projektą

   Apie tarptautinį socialinį projektą „Nematomos negalios saulėgrąža“: https://hdsunflower.com/

   Kampanijos partneris: Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ (www.facebook.com/lietausvaikai)

  • Projekto partneriai

   Prekybos ir (ar) paslaugų teikimo vietos:

   4F, ADVENTICA, BAGS&MORE, BENU VAISTINĖ, CASE4YOU, DEICHMANN, DOUGLAS, ECCO, GERA DOVANA, GIVEN, HAPPY FLOWERS, IITTALA, JYSK, KVAPŲ NAMAI, LAIKRODŽIŲ CENTRAS, LAISVALAIKIO DOVANOS, LIETUVOS PAŠTAS, LOOIS, MADOS PRIESKONIAI, ODORE D'AMORE, OPTOMETRIJOS CENTRAS, PEEK&CLOPPENBURG, PLAUKIMO ŠEIMA, SPORT4U, SIZEER, TAKKO FASHION, UOGA UOGA, VAGA, VITRINA PRO, VISION EXPRESS, RŪTA, XS ŽAISLAI.


   Viešojo maitinimo vietos:

   CANCAN PIZZA, DODO PIZZA

  Pereiti į